четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Ограбена продавница во Топанско Поле

grabez

Последни вести

Продавницата „Валкири – Норд“ на улицата „Аугуст Цесарец“ била ограбена вчера околу 20:30 часот.

Разбојник заканувајќи се со нож од вработената одзел околу 14 илјади денари и го напуштил местото на настанот.

Од МВР информиаат дека превземаат мерки за расчистување на настанот и пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести