понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Ограбена продавница за очила во Ѓорче Петров

Очила за сонце украдени во Ѓорче Петров

krazba-kancelarija-skopje

Последни вести

Тешка кражба се случила вчера во продавницата за очила „Бела Виста“ во Ѓорче Петров.

Од продавницата се украдени околу 50 очила за сонце разни марки, при што е причинета штета од околу 360 илјади денари.

Од МВР велат дека преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести