понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ограбена продавница за сребро во Струга

kradeccc

Последни вести

Во периодот од 03 до 04.12.2014 година, во Струга била извршена тешка кражба во продавница за сребрен накит во сопственост на В.А.Р.(24) од Скопје.

Украдени се разновиден сребрен накит и дигитален сеф  во кој имало документи. Извршен е увид, материјалната штета дополнително ќе биде утврдена, а се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Најчитани вести