сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

pistol-500

Поврзани вести

Ограбена спортска обложувалница во Скопје.

Вчера околу 20,40 часот во Скопје на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ поточно во спортска обложувалница „Д-Слот“, едно непознато маскирано лице  со закана со огнено оружје извршил разбојништво над тројца вработени одземајќи сума на пари од околу 35.000 денари.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести