сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ограбена такси компанија во Козле, украдени 300 денари

noz

Последни вести

На 19-ти август извршена е кражба во дистпечерски центар на такси станица, во улицата Козле, во истоимената населба во општина Карпош.

Крадецот на вработената и се заканил со нож и и одземал 300 денари.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести