среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Ограбена викендица во Орешани

vikendica

Последни вести

Непознат сторител ограбил викендица во село Орешани, во сопственост на  Д.А.(47) од Скопје. Грабежот се случил во периодот од 15  до 17 февруари годинава, а направена е штета од околу 100.000 денари.

Непознатиот сторител успеал да одземе воздушна пушка, електрична пила и друг алат, како и прехранбени производи.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

 

Најчитани вести