сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Ограбена викендица во прилепско Беловодица

Со употреба на погоден алат провалникот насилно ја отворил влезната врата од викендица сопственост на Ж.Т.(56) и при тоа одзел ловна пушка двоцевка, воздушна пушка и разновиден алат по што го напуштил местото.

полиција

Последни вести

Непознат сторител вчера во прилепското село Беловодица извршил тешка кражба во викендица стекнувајќи се со противправна имотна корист од 12.000 денари.

Како што соопшти МВР, со употреба на погоден алат провалникот насилно ја отворил влезната врата од викендица сопственост на Ж.Т.(56) и при тоа одзел ловна пушка двоцевка, воздушна пушка и разновиден алат по што го напуштил местото.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Најчитани вести