сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ограбена вработена во маркет, одземени 15 илјади денари

market

Поврзани вести

Вчера околу 20,15 часот, во Скопје на ул. „Јосиф Ковачев“ во продавницата „Деве Промет“ непознат сторител вооружен со пиштол извршил разбојништво над вработената при што одзел 15.000 денари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести