Македонија,Крими хроника

Ограбена земјоделска аптека во Битола

Ограбена земјоделска аптека во Битола
Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Ноќта меѓу 27-ми и 28-ми мај на улицата Булевар 1 Мај во Битола била ограбена земјоделската аптека ДООЕЛ „Агронија“ во сопстеност на В.И.(35) од Битола.

Од земјоделската аптека, лицето одезело земјоделски препарати во вкупна вредност од 225 илјади денари.

Од МВР информираат дека кражбата е извршена на тој начин што со сила е отстранет катанецот на влезната врата на дуќанот кој се граничел со аптеката
.
Полицијата трага по сторителот.