петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Ограбена земјоделска аптека во Битола

Ноќта меѓу 27-ми и 28-ми мај на улицата Булевар 1 Мај во Битола била ограбена земјоделската аптека ДООЕЛ „Агронија“ во сопстеност на В.И.(35) од Битола.

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Разбојници украле 8.000 денари од аптека

Поврзани вести

Ноќта меѓу 27-ми и 28-ми мај на улицата Булевар 1 Мај во Битола била ограбена земјоделската аптека ДООЕЛ „Агронија“ во сопстеност на В.И.(35) од Битола.

Од земјоделската аптека, лицето одезело земјоделски препарати во вкупна вредност од 225 илјади денари.

Од МВР информираат дека кражбата е извршена на тој начин што со сила е отстранет катанецот на влезната врата на дуќанот кој се граничел со аптеката
.
Полицијата трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести