недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбена златара во Струга, едно повредено лице

zlatara

Поврзани вести

Вчера околу 18,30 часот во Струга, во златара „Циркон“, три маскирани лица, вооружени со огнено оружје извршиле разбојништво одземајќи разновиден златен накит, при што на излегување испукале неколку куршуми, а потоа се упатиле во непознат правец.

Повредено е лицето Р.К.(42) кој се здобил со повреда од огнено оружје во пределот на ногата, укажана му е лекарска помош во. “Св. Еразмо” Охрид. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести