вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбени црква и манастир во крушевско

g_crkva

Поврзани вести

Дваесет и четригодишниот Џ.А. и триесетгодишниот Е.С. од Прилеп добија кривична бидејќи ги ограбиле црквата Свети Ѓорѓи во селото Пресил и манастирот Свети Ѓорѓи во селото Бучин.

Тие украле околу 3.500 денари и други предмети во сопственост на црквите, а при тоа причиниле материјална штета од околу 36.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести