четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбени црквите „Св. Богородица“ и „Св. Никола“ во струшко

g_crkva

Поврзани вести

Ограбени црквите „Св. Богородица“ и „Св. Никола“ во струшко.

Од црквата „Св. Богородица“  се одземени 500 денари, а од црквата „Св. Никола“ 700.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести