понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Ограбени две цркви во Чешиново-Облешево

ikoni-kluc-520x307

Последни вести

Две цркви се ограбени минатата ноќ во општина Чешиново-Облешево.

И во двата случаи непознат сторител со подесен алат насилно отворил една од вратите во црквите и влегол внатре.

Од црквата “Св. Наум” во село Чифлик од касата украдени се  околу 2.000 денари и еден прстен од бело злато. Од метални каси поставени во црквата “Света Недела” во село Облешево крадецот одзел околу 10.000 денари.

Полицијата превема мерки  за пронаоѓање на сторителот или сторителите.

Најчитани вести