среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Ограбени две цркви во гостиварско

crkva1

Последни вести

Црквата „Св. Ѓорѓија“ во гостиварско Долна Јеловце во четвртокот била ограбена. Истата вечер бил ограбен и манастирот „Св. Илија“.

Од црквата „Св. Ѓорѓија“ одзел 700 денари, а од манастирот биле одземени 400 денари и била причинета материјална штета од околу 2.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Најчитани вести