недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Ограбени две цркви во кичевско

krazba

Поврзани вести

Во текот на изминатите два дена од две цркви во кичевско се украдени три илјади денари.

Кражбите се случиле во селата Козица и Ехлоец. Непознат сторител од црквата „Св. Петка” украл околу две илјади денари и од црквата „Св. Пантелејмон” украл околу илјада денари.

Се трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести