сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбени мигранти во гевгелиско

mvr-izdade-potvrdi-za-baranje-na-azil-na-ushte-445-migranti

Поврзани вести

Непознати лица ограбиле мигранти на излезот од селото Негорци минатата ноќ.

Од МВР информираат дека додека 23-годишниот М.А. од Ирак се движел со уште четири сириски државјани биле пресретнати од возило од кое излегле тројцата непознати лица и со закана со оружје им одзеле пари, мобилни телефони и друго по што го напуштиле местото на настанот и се стекнале со противправна имотна корист од 200.000 денари.

Полицијата превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

Инаку ова не е прв пат илегални мигранти да бидат ограбени од страна на непознати разбојници.

Во повеќе наврати досега непознати лица ограбувале мигранти од кои одземале мобилни телефони, пари, часовници и други вредни предмети.

Најчитани вести