среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ограбени штипјани во Будва

budva_sightseeing

Последни вести

Штипјани кои отишле во Будва, Црна Гора, на одмор наишле на големи проблеми, објави порталот „Во Штип“.

Имено, додека оштетените лица Ј.М, Х.Т., Н.Т. и Е.Г. биле на излегување, непознати лица го разбиле станот во кој биле сместени и се превртеле наопаку.

Покрај големиот неред им биле одземени сите патни исправи на сите четири лица исто така и парите кои си ги носеле за својот годишен одмор.

Но, проблемите не застанале овде. Покрај украдените преку илјада евра на оштетените исто така им било украдено и возилото со кое отишле за Будва, се работи за Фолсваген Пасат.

Иако црногорската полиција извршила увид на местото на настанот, не нашле никакви докази за сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести