петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Ограбени Сиријци во гевгелиско

download (5)

Последни вести

Синоќа околу 20,00 часот во с.Стојаково, гевгелиско, од страна на неколку лица извршено било разбојништво над двајца сириски државјани при што им се одземени 1.200 евра.

По преземени мерки од страна на УПС пронајдени и приведени се лицата Д.Г.(20), С.Ј.(31) двајцата од Гевгелија и И.Ѓ.(23) од с.Мрзенци, гевгелиско.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поденсен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести