Македонија,Крими хроника

Ограбени Сиријци во гевгелиско

Ограбени Сиријци во гевгелиско

Синоќа околу 20,00 часот во с.Стојаково, гевгелиско, од страна на неколку лица извршено било разбојништво над двајца сириски државјани при што им се одземени 1.200 евра.

По преземени мерки од страна на УПС пронајдени и приведени се лицата Д.Г.(20), С.Ј.(31) двајцата од Гевгелија и И.Ѓ.(23) од с.Мрзенци, гевгелиско.

По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поденсен соодветен поднесок.