четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 42

Ограбено кафулето „Бастион“

полиција

Последни вести

Ограбен е познат скопски угостителски објект. Четириесет и осум годишниот Ш.Ќ. пријавил дека е извршен грабеж во угостителскиот објект „Бастион“, од страна на две непознати лица на возраст од 25-26 години.

Под закана со нож одземено му е од касата дневен промет и  пијалаци од шанк.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести