среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Ограбено кумановско казино

kazino

Последни вести

Две непознати лица маскирани и вооружени со пиштол украле 70.000 денари од кумановско казино.

Грабежот се случил вчера во 20.40 часот во Куманово, на улица Тоде Мендол во казино „Сенатор“.

Непознатите лица со закана од вработена одзеле околу 70.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

Најчитани вести