понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Ограбено момче во Скопје

krazba-720x340

Последни вести

Дваесет и двегодишниот С.М. од Скопје вчера на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ бил ограбен од две лица.

Тие му пришле одзади и го нападнале со нозе и раце во пределот на телото и главата при што му одзеле мобилен телефон.

По преземени мерки поради основано сомнение дека се можни сторители на разбојништвото две лица се приведени, по целосно документирање на случајот ќе биде поденсен соодветен поднесок.

Најчитани вести