недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбил две цркви за 60 денари

IMG_83626-1

Последни вести

Педесет и четири годишишниот Р.С. државјанин на Република Албанија во текот на вчерашниот ден ограбил два цркви во селото Радожа во Струга.

Од црквата „Света Петка“ одзел 20 денари, а потоа од црквата „Света Недела“ украл уште 40 денари.

Р.С. е приведен, а против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести