понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбил манастир на Велигден

krazba

Поврзани вести

На 20/21.04.2014 година, во с.Побожје, скопско во манастирот „Мала Богородица“ непознат сторител со кршење на катанец од врата извршил тешка кражба, од каде одзел 1.000 денари, моторна пила, апарат за заварување и едно јагне.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести