понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбил маркет, па се предомислил

Сторителот ги зел двете кеси со пари и се упатил кон паркинг просторот од објектот, а другите вработени од маркетот се упатиле по него, торителот ги оставил кесите со пари во близина на маркетот и се оддалечил во непознат правец.

gr

Последни вести

Непознато машко лице вчера извршило разбојништво над двајца вработени во маркетот „Принц“.

Додека вработените ги носеле кесите во кои имало пари од дневниот промет во просторијата во која имало каса, сторителот излегол од просторот кај скалите помеѓу приземјето и првиот кат од објектот и со закана со нож им ги побарал парите, по што истите ги пуштиле кесите, соопштуваат од МВР.

Потоа, сторителот ги зел двете кеси со пари и се упатил кон паркинг просторот од објектот, а другите вработени од маркетот се упатиле по него, по што сторителот ги оставил кесите со пари во близина на маркетот и се оддалечил во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести