сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ограбил обложувалница „заработил“ 165.000 денари

g_kradec

Поврзани вести

Непознато лице вчера рано наутро ја ограбилo обложувалницата „Моцарт“ на улицата Прилепска во Битола, информира денеска полиција.

Според полицијата, крадецот околу 4,50 часот ја обил влезната врата од обложувалницата потоа влегол внатре и го одзел металниот сед во кој што имало 165.000 денари и побегнал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести