Македонија,Крими хроника

Ограбил обложувалница „заработил“ 165.000 денари

Ограбил обложувалница „заработил“ 165.000 денари

Непознато лице вчера рано наутро ја ограбилo обложувалницата „Моцарт“ на улицата Прилепска во Битола, информира денеска полиција.

Според полицијата, крадецот околу 4,50 часот ја обил влезната врата од обложувалницата потоа влегол внатре и го одзел металниот сед во кој што имало 165.000 денари и побегнал.