понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Ограбувачот на „Македонска пошта“ ограбил и обложувалница во „Три бисери“

ograbuva;

Последни вести

Љ.А., кој во средата ја ограби експозитурата на „Македонска пошта“ до Бит Пазар, е сторителот и на грабежот во обложувалницата „Спорт Лајф“ во трговскиот центар „Три бисер“ во скопски аеродром извршен кон крајот на 2012 година, извести полицијата.

СВР Скопје поднела кривична пријава за разбојништво за овој грабеж против 31-годишниот скопјанец. Тој на 10 декември 2012 година околу 21.20 часот маскиран со детска пластична маска и со пиштол в рака влегол во обложувалницата на булевар  Јане Сандански, по што од вработената одземал 16.000 денари.

За грабежот во поштата Љ.А. доби 30 дневен притвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести