среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Oграничена пловидбата на скутери и чамци по езерата од први јули

gliser1

Поврзани вести

Од први јули започнува ограничувањето за пловидба на скутери и чамци по водите на природните езера во Македонија.

Истата ќе трае до 31 август, а се однесува во периодот од 11 до 19 часот низ Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро.

Чамците пак, не смеат да пловат по езерските води од 21 до 05 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести