Македонија

Огромна посетеност на првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид (ФОТО)

Огромна посетеност на првиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид (ФОТО)

Знаеш што е подобро за тебе, за Македонија“ е слоганот на кампањата за овие избори кој се криеше до самиот почеток.

vmro2

Програмата пак носи наслов „Реално“ и содржи конкретни проекти за подобрување на стандардот на граѓаните, работа, сигурност и напредок.

vmro3

Црвено-црни и македонски знамиња се веат низ Охрид. Сè е подготвено за првиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од целиот регион веќе се собираат на градскиот плоштад каде во 19 часот ќе започне големиот настан.

vmro4

На вечерашниот митинг ќе биде претставен носителот на петтата изборна единица Антонио Милошоски, а потоа обраќање ќе има и лидерот на партијата, Никола Груевски.

 

ФОТО: Влатко Перковски (Телеграф.мк)