сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

„Журнал“: Луксузот на Заеви – базен во нивната дневна соба, прескапи автомобили (ФОТО)

Ова се слики објавени од член на семејството Заеви, на ИIнстаграм, кои што по својата разгаленост наликува на разгалените деца на некој од блиско источните мултимилионерски тајкуни, кој го привлекуваат гневот на тамошната јавност.

„Журнал“: Луксузот на Заеви - базен во нивната дневна соба, прескапи автомобили

„Журнал“: Луксузот на Заеви - базен во нивната дневна соба, прескапи автомобили

Поврзани вести

Базен во станот во кој живеат во Струмица, скап мебел, прескапи и луксузни автомобили. Ова не е сликата во која што живее некој западноевропски милионер, туку семејството Заеви од Струмица, пишува „Журнал“.

Братот на Зоран Заев, Вице Заев живее во зграда спорти струмичкиот парк, при што има вградено базен во својата дневна соба, на првиот кат од зградата. Прескап мебел очигледно увезен од Европа, како и фалење со скапи автомобили од марката Порше, и БМВ е секојдневиeто на Заеви, во исто време кога народот го убедуваат дека живее под режим, нема слобода, и секојдневно хулиганите стимулирани и водени оd Зоран Заев уништуваат се’ што е изградено во државата.

eva-zaeva-2640

eva-zaeva-4eva-zaeva-3640

eva-zaeva-5

 

 

 

Ова се слики објавени од член на семејството Заеви, на ИIнстаграм, кои што по својата разгаленост наликува на разгалените деца на некој од блиско источните мултимилионерски тајкуни, кој го привлекуваат гневот на тамошната јавност.

eva-zaeva-6

eva-zaeva-7640

 

eva-zaeva-1

Од друга страна се покренува прашањето од каде парите за целокупното богатство. Одговорот е јасен. Во јавноста е познат случајот каде преку тендери кои ги добиле фирми блиски до кланот Заеви се остварувале енормни приходи. Фирми во кој сопственички удел има токму Вице Заев исто така беа добитници на тендери од оштината со која раководи пак братот Зоран Заев.

Очигледно видеото од случајот поктуп од 200 илјади евра во кој Зоран Заев бара мито од бизнисмен пола од парите да ги даде кај неговиот брат Вице, покажува како се стигнува до луксузниот имот.

Најчитани вести