среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Охрид ќе добие нов луксузен хотел и аквапарк

izgrev

Последни вести

Турската компанија Фибула, која го реновираше хотелот Изгрев за Zase.mk потврдија дека веќе откупиле простор на охридското крајбрежје во Охрид и таму многу скоро ќе почнат со изградба на Аквапарк, но и на нов луксузен хотел со над 400 соби.

Аквапаркот ќе биде граден по примерот на оној кој е дел од реновираниот хотел Изгрев, но поради просторот ќе биде малку помал.

Хотелот ќе биде ултра луксузен, а во него покрај гости од Македонија очекуваат да доаѓаат гости од регионот, од Турција, но и од западноевропските земји, кои веќе ги посетуваат нивните хотели во Анталија, Турција.

Подготовката на теренот неофицијално треба да започне во 2015-та година

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести