понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 47

Охрид конечно ќе добие современа автобуска станица (ВИДЕО)

Рокот за изградба е четири години.

avtobuska-1-640x372

Поврзани вести

Денеска официјално започнува изградбата на автобуската станица во Охрид.

Рокот за изградба е четири години, за кој период Охрид конечно ќе добие современа автобуска станица по светски стандарди. Официјалниот почеток на градежните активности ќе биде во 13 часот.

Телевизија Нова обезбеди ексклузивни снимки од изгледот на новата автобуска станица.

Најчитани вести