петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Охрид меѓу десетте најубави места на Балканот

oh

Поврзани вести

Македоснкиот бисер – Охрид се најде меѓу десетте најубави места на Балканскиот полуостров на листата на порталот Earth traveling.

ohrid-ezero

Регионот нуди одлични можности за запознавање на историјата, локалната и традиционалната храна, авантури и прекрасна природа што ретко може да се најде ширум светот, пренесува порталот.

ohrid35.jpg

Охрид секоја година го посетуваат се поголем број туристи, а Охридското езеро по многу нешта е единствено во светот. Тоа е седмо најдлабоко езеро во Европа и е број еден туристичка дестинација во Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести