среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Охридските спасувачи спасија дете што се давело кај Подградец

pogradec-albania

Поврзани вести

Спасувачи од Црвениот крст од Охрид спасиле дванаесетгодишно дете кое се давело во водите на Охридското Езеро кај Подградец, Албанија.

Детето заедно со уште пет други деца се возело на педалинка, а кога дошле на поголемо растојание од брегот скокнало во езерото и започнало да се дави.

Охридските спасители што го обезбедувале настанот со брза реакција успеале да го извадат на копно без никакви последици врз неговото здравје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести