недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Охриѓанец најден мртов кај Горица

Осумдесет годишниот охриѓанец Д.М. вчера околу 11:20 часот бил пронајден мртов на местото викано Горица во Охрид. Причините за смртта ќе ги утврди обдукцијата.

svrohrid

Поврзани вести

Осумдесет годишниот охриѓанец Д.М. вчера околу 11:20 часот бил пронајден мртов на местото викано Горица во Охрид. Причините за смртта ќе ги утврди обдукцијата.

Безживотното тело го птонашол П.П.(57) кој ја повикал полицијата која извршила увид.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Најчитани вести