четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 6

Охриѓанец почина од срцев удар, откако преживеа сообраќајка

Според првичните информации, Брзата помош интервенирала со три возила со кои ги превезувала настраданите, а во меѓувреме во колоната возила се онесвестил еден човек.

soob-640x354

Поврзани вести

Едно лице почина во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчеравечер во Охрид, кај болницата „Св. Еразмо“. Неофицијално починатиот бил татко на еден од возачите што учествувал во сообраќајката, а починал од срцев удар.

Според првичните информации, Брзата помош интервенирала со три возила со кои ги превезувала настраданите, а во меѓувреме во колоната возила се онесвестил еден човек, јавува Охрид1.

Како што пишува Охрид1, онесвестениот човек бил префрлен во автомобил со вевчански таблички и одведен во болница. Сè уште нема потврда од полицијата дали починал на местото на сообраќајката или на пат кон болницата.

Од СВР-Охрид повеќе детали за сообраќајката најавија за подоцна.

Најчитани вести