Македонија,Крими хроника

Охриѓани претепале сограѓанин

Охриѓани претепале сограѓанин

Охриѓани претепале сограѓанин. Три лица од Охрид заработија кривична пријава поради сомнение дека сториле кривично дело „насилство“.

Охриѓани претепале сограѓанин
Охриѓани претепале сограѓанин

Тројцата охриѓани Ф.М. (27), М.П. (19) и Д.Ј. (19) на 08.08.2015 година околу 02,00 часот, заедно со уште неколку лица, во ноќниот клуб „Кадмо“, физички го нападнале К.Р. од Охрид, удирајќи го со раце и нозе во пределот на главата и телото.

Повредениот пренесен во болница во Охрид

Од силината на ударите повредениот К.Р. паднал во бесознание по што веднаш е пренесен во Општата болница во Охрид. Потоа пријавените ја нападнале и Ј.Ф. која се обидела да ги спречи и да го заштити К.Р. Притоа и таа се здобила со повеќе удари со раце и нозе и со влечење за коса била изнесена надвор од објектот.

Секторот за внатрешни работи Охрид уште истиот ден ги пронајде и приведе осомничените
Секторот за внатрешни работи Охрид уште истиот ден ги пронајде и приведе осомничените

Секторот за внатрешни работи Охрид уште истиот ден ги пронајде и приведе осомничените по што било извршено препознавање и идентификација на лицата учесници во нападот.