среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец фатен со 7.000 петарди

Полицијата заплени 7.000 разновидни парчиња петарди кој тој планирал да ги продава за празниците.

petardi2-240

Поврзани вести

Во магацин на охриѓанец полицијата пронајде и заплени 7.000 петарди.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера во магацинот од кафулето „Фул“ во село Лесковец, сопственост на 45-годишниот Љ.Џ полицијата пронајде пиротехнички средства.

Станува збор за 7.000 разновидни парчиња петарди кој тој планирал да ги продава за празниците.

Против него е поднесена кривична пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести