недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Охриѓанец киднапирал и малтретирал тинејџерка

kidnapiranje

Поврзани вести

Дваесет и петгодишен охриѓанец од кафуле грабнал тинејџерка, а потоа ја физички ја малтретирал, информира денеска охридската полиција која поднесе кривична пријава против грабнувачот.

Според информациите од полицијата, дваесет и петгодипниот Е.З. на третти месецов од едно охридско кафуле насила ја извлекол К.П.(19), потоа ја качил во неговиот „голф“ и возел кон охридската населба Рача.

Околу половина час ја држел против нејзина волја и ја малтретирал пред да ја ослободи, велат од полицијата.

По ослободувањето девојката го пријавила случајот во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести