понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Охриѓанец му се заканувал и нападнал полицаец

Полицаец се здоби со повреди откако постар скопјанец ги нападнал.

mvr

Поврзани вести

Постар охриѓанец нападнал полицаец, прво му се заканувал, а потоа го удрил со својот автомобил.

Полицаец без повод и причина вчера бил нападнт од 61-годишниот Б.С. на улицата Партизанска во Охрид, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Гневниот охриѓанец прво вербално го нападнал и му се заканувал на полицаецот, а потоа со автомобил „мерцедес“ го удрил нанесувајќи му телесни повреди во пределот на двете подколеници.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести