петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец неовластено произведувал и продавал оружје

oruzje-500

Последни вести

Педесет и осумгодишниот С.В. од Охрид доби кривична пријава бидејќи постои сомневање дека неовластено произведувал и продавал оружје.

При претресот во неговиот дом биле пронајдени еден автоматски пиштол „Шкорпион“, 69 парчиња пиштолска муниција калибар 7,62 милиметри и 15 парчиња муниција калибар 12 милиметри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести