вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец повреден со мачета по расправија

tepacka1

Последни вести

Охриѓанец вчера бил повреден со мачета откако претходно учествувал во расправија.

Во куќа сопственост на В.К.(30), настанала расправија помеѓу А.Р.(30) и В.К. од Охрид, при што В.К со мачета замавнал кон А.Р  при што му нанел повредите по стомакот, левата рака и левиот образ. Повредениот е пренесен и задржан на лекување во Медицински центар Охрид.

В.К. е приведен во СВР Охрид, по целосно документирање на случајот против истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Најчитани вести