среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Охриѓанец продавал марихуана на тезга со земјоделски производи

marihuana1-9--1-

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против охриѓанецот Н.М кој неовластено произведувал и продавал наркотици.

На 01.јули минатата година, во Охрид, извршен е претрес на тезга за продажба на земјоделски производи на пријавениот, кај кого во најлонска кеса е пронајдена 84,5 грама марихуана.

Најчитани вести