недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец се бори за живот, паднал додека поправал антена

Несреќата се случила на улицата „Сатеска“, вчера вечерта, кога М.М. поправајќи антена на балконот од зградата на вториот кат каде што живее, се лизнал и паднал на земјена подлога.

klinikiiii

Поврзани вести

Охриѓанец во Ургентниот центар во Скопје се бори за живот откако вчера паднал додека местел антена.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека 36-годишниот  М.М. од Охрид се здобил со тешки повреди и се бори за живот откако паднал од втор кат додека поправал антена.

Несреќата се случила на улицата „Сатеска“, вчера вечерта, кога М.М. поправајќи антена на балконот од зградата на вториот кат каде што живее, се лизнал и паднал на земјена подлога.

Истиот е пренесен во болницата Св.Еразмо, од каде поради сериозноста на повредите е пренесен во Скопје и се наоѓа во животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести