сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец се обидел да убие сограѓанин

tepacka

Поврзани вести

Против дваесет и деветгодишниот Ј.Н. од Охрид е поднесена кривична пријава поради сомнение дека се обидел да го убие четириесет и шестгодишниот З.П.

Пријавениот без повод и причина физички го нападнал З.П., вработен како чувар во јавното претпријатие „Проаква“ удирајќи го со камен во пределот на главата и лицето.

Откако З.П. паднал на земја, пријавениот извадил нож и му нанел убодна рана на лицето по што избегал оставајќи го тешко повредениот немоќно да лежи на земја. Поради сериозноста на повредите, З.П. е пренесен на државната клиника во Скопје на понатамошно лекување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести