среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Охриѓанец со нож им се заканувал на полициски службеници

noz-17-

Последни вести

Дваесет и седум годишниот охриѓанец К.В. при легитимирање од страна на полициски слижбеници, извадил нож и им се заканувал по нивниот живот и животот на нивните семејства.

Како што соопштува МВР, настанот се случил вчера околу 15.50 часот на ул.„Дејан Војвода“.

Истиот е приведен во СВР-Охрид, обавен е разговор и по целосно расчистување и документирање на настанот ќе му биде поднесена соодветна пријава.

 

Најчитани вести