недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓанец со нож прободел свој сограѓанин

noz-17-

Последни вести

Охридската полиција поднесе кривична пријава против охриѓанецот И.Р.(36) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда во обид“.

Од МВР информираат дека  на 23-ти минатиот месец пријавениот со неколку убоди со нож во пределот на десната препона и левата надколеница му нанел телесни повреди на лице од Охрид.

Настанот се случил околу 23,00 часот кога во угостителскиот објект „Ноа“ каде оштетениот пристигнал во друштво со неговиот брат и уште неколку пријатели при што пријавениот започнал вербална расправија со него по што започнала и турканица во која двајцата паднале  на подот.

Тогаш пријавениот И.Р. извадил нож на преклопување и успеал на оштетениот да му нанесе неколку убоди  во пределот на десната препона и левата надколеница.

Најчитани вести