понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Охриѓани одгледувале марихуана во автокампот „Андон Дуков“

При извршен претрес на 1 јуни во близина на викенд куќа во авто-кампот „Андон Дуков“ во Охрид пронајдени се 31 импровизирани саксии со вкупно 38 растенија од растението канабис сатива додека 4 саксии со 13 растенија дополнително се пронајдени во близина на терасата.

mar

Поврзани вести

Охридската полиција поднесе кривична пријава против А.Н.(27) и М.П.(19) двајцата од Охрид поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

При извршен претрес на 1 јуни во близина на викенд куќа во автокампот „Андон Дуков“ во Охрид пронајдени се 31 импровизирани саксии со вкупно 38 растенија од растението канабис сатива додека 4 саксии со 13 растенија дополнително се пронајдени во близина на терасата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести