недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Оклахома намали на 2:1 во дуелот со Сан Антонио

Oklahoma

Поврзани вести

Тимот на Оклахома Сити намали на 2:1 во финалната серија на Западната конференција во НБА лига, откако на домашен терен го совладаа тимот на Сан Антонио Спарс со 106:97.

Најефикасен во победничкиот тим беше Расел Вестбрук со 26 поени, додека Кевин Дурант заврши со „дабл-дабл“ од 25 поени и 10 скока. По 15 поени постигнаа Серж Ибака и Џексон.

Во поразениот тим Ману Џинобили имаше 23 поени, додека Тим Данкан постигна 16 поени и осум скока.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести