понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Околу 20 летови од и до Скопје утрово откажани

Речиси сите летови планирани за утрово од и до скопскиот аеродром „Александар Велики“ се откажани поради густата магла на пистата во Петровец

magla-aerodrom

Поврзани вести

Десетина полетувања од скопскиот аеродром „Александар Велики“ утрово се откажани поради лошите временски услови, додека дел од авионите чија дестинација е Скопје се пренасочуваат кон аеродромот „Апостол Павле“ во Охрид.

Од четири часот утрово откажани се 12 полетувања кон Виена, Љубљана, Лондон, Истанбул и Загреб.

Во Охрид пристигнаа авионите од Дизелдорф и Љубљана.

Густата магла веќе една недела го отежнува авиосообраќајот во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести