сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Околу 200 корисници од скопско Сопиште без вода

voda

Поврзани вести

Околу 200 корисници од скопското село Сопиште од 14 часот се без вода, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа на улица 35 број 9 во селото Сопиште, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести